Co to jest blockchain?

Tadek 14.12.2020

Cześć wszystkim! Witamy w kreatorze Blockchain. Na tym kursie nauczymy się, jak skonfigurować i zacząć tworzyć aplikacje blokowe w łańcuchu blokowym Bitcoin. Zaczniemy od przeglądu łańcucha bloków, jego struktury i historii, a następnie przejdziemy do bardziej zaangażowanych projektów, które go wykorzystują.

Czego potrzebuję, aby zacząć?

Do korzystania z sieci Bitcoin wystarczą podstawowe umiejętności obsługi komputera. Jeśli już je masz, istnieje wiele wygodnych sposobów na szybsze kupowanie i sprzedawanie BTC. Tutaj pokażemy Ci, jak łatwo jest zostać aktywnym członkiem sieci.

  • Jak kupować i sprzedawać BTC?
  • Istnieje wiele wygodnych sposobów kupna i sprzedaży BTC.
  • Jak kupować i sprzedawać BTC z giełdy?

Wygodnym sposobem kupna i sprzedaży BTC jest wymiana. Pierwszy to jeden z wielu kantorów w mieście. Druga to zwykle giełda kryptowalut, ponieważ ceny ustalane są w czasie rzeczywistym i nie ma prowizji za handel. Trzeci to zazwyczaj elektroniczny transfer środków, więc za przelew również nie pobieramy prowizji.

Jak kupować i sprzedawać BTC za pomocą elektronicznego transferu środków?

Giełda telefoniczna decyduje o wartości przekazywanych środków. W przypadku otwarcia jesteśmy w stanie kupować i sprzedawać BTC po atrakcyjnym kursie. Przy składaniu zamówienia kwota depozytu to kwota BTC, którą chcemy kupić, a prowizja za przelew naliczana jest na podstawie ostatniego kursu. Dlatego prowizja za przelew to tylko kwota wpłaty powiększona o prowizję na dzień wykonania transakcji.

Przy składaniu zamówienia prowizja za przelew stanowi jedynie prowizję za dzień wykonania transakcji. Podobnie jest z przelewem za pomocą elektronicznego przelewu środków. Przy składaniu zamówienia prowizja za przelew to tylko kwota wpłaty powiększona o prowizję za dzień wykonania transakcji.

Jak przekonwertować bitcoiny na inne cyfrowe waluty?

Kupując lub sprzedając BTC, istnieje wiele wygodnych sposobów cyfrowego podpisania przelewu. Jest jednak na to jeden wygodniejszy sposób. Podczas deponowania bitcoinów zawsze możesz zapisać je na dokumencie elektronicznym, a następnie zeskanować dokument telefonem. W ten sposób nikt nie ma dostępu do Twoich kluczy prywatnych i nie może wypłacić środków. Opłata za tę usługę wynosi 3% i zapewnia ją producent portfela mobilnego.

  • Jak wypłacić bitcoiny?
  • Bitcoin wycofać

Jeśli otrzymałeś swoje bitcoiny i chcesz je wypłacić, możesz to zrobić na wiele wygodnych sposobów. Pierwszy to kantor. Drugi to portfel online, w którym możesz przenieść swoje kryptowaluty na inne urządzenie. Ta ostatnia jest preferowaną metodą, gdy masz na nim zainstalowany więcej niż jeden portfel.

Jak zarządzać swoimi kryptowalutami?

Zanim odpowiemy na pytanie "jak zarządzasz swoimi kryptowalutami?" Jako inwestor musimy odpowiedzieć na kilka pytań, które pomogą nam podjąć świadomą decyzję.

Co to jest blockchain?

"Co to jest blockchain?" - z tym pytaniem wciąż boryka się większość populacji naszej planety. Krótko mówiąc, blockchain to rozproszona księga książek elektronicznych, z których każda jest powiązana z adresem publicznym. Możesz przeczytać więcej na ten temat na stronie zespołu Bitcoin blockchain.

"Co to jest kryptowaluta?" - to pytanie jest mniej więcej takie samo w internecie. Jednak na temat "czym jest blockchain" musimy się bliżej przyjrzeć.

  • Czym właściwie jest blockchain?
  • Podsumujmy:

Bloki to rekordy zawierające unikalne klucze publiczne, które może odczytać tylko właściciel łańcucha bloków. Spójrz na sam łańcuch bloków, jest to tablica 120000 bloków połączonych ze sobą w funkcji skrótu, aby udowodnić systemowi, że łańcuch bloków nie został zmieniony.

Pytanie tylko, czym różni się od bankowości elektronicznej, która przecież działa podobnie?

Na zewnątrz podobny, od spodu diametralnie inny

Nie bylibyśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie "co to jest blockchain?" Bez zagłębiania się w to głębiej. Zacznijmy jednak od krótkiego podsumowania właściwości kryptowalut.

Są publiczne, więc każdy może je przeczytać.

Są ułożone w łańcuchy, więc nie ma właściciela ani zarządcy, który mógłby zablokować lub zamrozić ich fundusze.

Są one dystrybuowane wśród uczestników sieci w sposób zdecentralizowany, więc nie ma menedżera ani strony trzeciej, która zamroziłaby Twoje fundusze.

Wykonywane są w sposób zdecentralizowany, więc nie ma administratora ani szefa, który mógłby przepisać łańcuch bloków i dostosować go do swoich potrzeb.

Czego potrzebujesz, aby zostać aktywnym członkiem społeczności blockchain?

Znasz już odpowiedź na pytanie "co to jest blockchain?" i znasz jego znaczenie. Jednak czy wiesz, jak stać się aktywną częścią społeczności blockchain?

Cóż, istnieje wiele sposobów, aby stać się aktywnym członkiem społeczności blockchain

Tagi: bitcoin